לנערות

תכנית תל"ם נולדה מתוך תחושה עמוקה שהתלמידות במערכת החינוך זקוקות לעזרה והכוונה בתחומים עדינים הקשורים בזוגיות, משפחה, מיניות, דימוי גוף ובינו לבינה. אנו – ההורים והמסגרות החינוכיות – מכשירים את התלמידות בתחומי ידע שונים וכיוונים חינוכיים רבים, אך ההתמודדות עם תחומי היצר המיני, הדימוי העצמי הנשי, תפיסת הנשיות והיחסים בין המינים נשארים, לעיתים קרובות, ללא מענה. דווקא נושאים רגישים אלו מעסיקים רבות את התלמידות בגילאי התיכון, ונדרשת בהם עבודה רבה ורגישה מצד נשות חינוך בעלות ניסיון בתחום זה, היכולות להנחות תהליך רגשי ולא רק להקנות ידע.

תכנית תל"ם, שפועלת בהצלחה כבר 8 שנים, מציעה מפרט מודולארי של סדנאות מסובסדות, מתוכן יכול הצוות החינוכי לבחור באילו תכנים כדאי להתמקד, על סמך היכרותו עם הצרכים שעולים מהתלמידות בשטח. במהלך השנים האחרונות התכנית פעלה במגוון רחב של מסגרות חינוכיות דתיות, החל באולפנות דרך תיכונים בפריפריה ועד לכפרי נוער.

האלמנט הבסיסי ביותר בסדנה הוא ביסוס של שיח המערב את הנערות ומאפשר להן 'להביא את עצמן' ללא ייפוי וזיוף. המנחה מיומנת בהובלה עדינה דרך ה'כאן ועכשיו' של חברי הקבוצה. האמצעים המתודיים מגוונים, החל משימוש בהקרנת פרסומות וקטעי מדיה, ועד לשימוש בדרמה, בכתיבה ובתנועה כמובן תוך שילוב לימוד מקורות מבית המדרש – כל אלו כשערים ושיקופים דרכם ניתן להיכנס אל הנפש פנימה.

מנחות התכנית הן נשים בעלות תואר ראשון לפחות, מנוסות בתחומי הנחיית הקבוצות, ובעלות רקע חינוכי-טיפולי, העוברות הכשרה וליווי מטעם הארגון.

לקבלת פרטים נוספים על התכנית ותיאום פגישה:

מיכל גידניאן 050-7342212 edu.girls@kolech.com

 

מפרט הסדנאות

מפגש ראשון: פתיחה והיכרות – שיח על נשיות ומה היא מסמלת עבורנו.

מפגש שני: הבנייה חברתית נשיות וגבריות – על המסרים הסותרים כלפי נשיות וגבריות ועל מה שאנחנו רוצות להיות.

מפגש שלישי: על מודל יופי ודימוי גוף – שיח ביקורתי על מודל היופי וההשלכות שלו על מתבגרות/ים

מפגש רביעי: לאהוב את הגוף שלי – מפגש שעוסק בחיבור לגוף והיכרות איתו.

מפגש חמישי: מהי אהבה? מה היא מבקשת? – על חברויות ומערכות יחסים

מפגש שישי: נורות אזהרה במערכת יחסים  נלמד לזהות סימנים מטרימים לזוגיות פוגענית

מפגש שביעי: מסכים  יחס לעולם הוירטואלי והעיסוק בו, מתן דגש לרשתות החברתיות.

מפגש שמיני: פיזיולוגיה ומיניות

מפגש תשיעי: מבט לעתיד – האישה שאני רוצה להיות

מפגש עשר: מפגש סיכום ופרידה.

 

לקריאת רשמים של מנחה בתוכנית לחצ/י כאן