17 מחשבות על “אושפיזות 2013, הדור הבא

 1. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 2. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 3. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 4. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 5. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 6. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 7. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 8. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 9. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 10. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 11. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 12. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 13. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 14. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 15. חיותה יקרה, לא היו נשים אושפזין. גם שרה של אברהם עמדה בפתח האוהל והכינה עוגות. הנשים ארחו את האושפזין מהמטבח. הן לא הוזמנו. גם את הזמת נשים חכמות, אני יודעת שהן גם טורחות ומבשלות, אבל האם זו לא הנצחה????

 16. חיותה יקרה, מאמר מאלף. אנחנו כל הזמן עושות צעדים לשינוי של המציאות סביבנו. דברים שפעם לא היו עולים על הדעת כמו קריאת נשים בתורה הופכים לשגרת חיים. חומר נוסף למחשבה- תיקון הפיוטים, כמו בתפילת הגשם והוספת האמהות. כתיבת פיוטים חדשים לחגים ושילוב דמויות נשיות מיתיות. כמה שנים לא עדכנו כאן את הפיוטים?! אין שום סיבה שנשאר בעיברית של ימי הביניים ולא יהיה לנו פיוט עדכני מן המאה העשרים ואחת שאליו נוכל להתחבר. סיגלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*