3 מחשבות על “אשת השנה? רק עם משפחה

 1. מעניין שמגברים נדרשת משפחה לצורך שליחות ציבורית במקום אחד, הוא תפקיד שליח הציבור ביום הכיפורים. והמסר העולה מכאן הוא כמובן הפוך לחלוטין. אצל הגברים, האשה, הנישואין, (אולי גם האבהות?) משמשים פתרון להיסח דעת שעלול להיגרם בהיעדרם. ברגע שאדם נשוי הוא פנוי כל כולו להתעסק בענייני הציבור ולהיות שליחם כלפי ריבונו של עולם. בעול הבית, הזוגיות והמשפחה לא רואים מעמסה נוספת על צלילות דעתו וכוונתו של המתפלל, אלא דווקא המנגנון המאפשר את הצלילות. אצל נשים קשה להניח שזה העניין, אלא בדיוק להיפך. אצל נשים, אליבא דאמונה, אין לדרוש צלילות דעת טהורה הנובעת מהעדר משפחה (כאילו שאשה רווקה, גרושה או עקרה יכולה בחברה שלנו לא להיות מוטרדת ממעמדה), אלא דווקא הסחת הדעת הטמונה בעול המשפחה, עושה את האשה ´ראויה´ לפרס, על אותו ´ליהטוט´ שציינה חנה פנחסי. או שמא אמונה פשוט חוששת להסחת הדעת המינית של הנשים?

 2. מי אשת השנה?

  זה מאוד אישי.

  כל אחת עם מי שמעוררת בה השראה, וזאת שהועילה לה.
  אישית אשת השנה שלי,היא הקבליסטית יפה כהן מבני ברק, האשה שעוררה בי השראה, עזרה לי בברכתה, ברכה ויעצה לי באדיבות, ובהתנדבות.
  פשוט אשה מהממת בלי אינטרסים רק לעזור בשביל לעזור.
  והברכה והעצה שלה פעלו עליי בגדול.
  ההשראה ו´´הארה´´ שהרגשתי אצלה בברכתה ובמחיצתה כשהייתי בביתה ברחוב אבני נזר בבני ברק, מלווה אותי, ובזכותה אני מרגישה שלווה ומאושרת.

  והאמת שאם נחשוב מסביבנו יש נשים נחמדות רבות עם לב זהב, האוהבות לעזור לכל אחת, בעלות לב טוב טבעי, שופעות נתינה אור וטוב, בלי פרסום, וללא שום אינטרס גלוי או סמוי.
  אלו הנשים האמיתיות המעוררות השראה.
  ומשאירות בנפש חברותיהם חותם מתוק שאינו נמחה לעולם.
  אלו נשות השנה האמיתיות

 3. רק יש בעיה קשה אחת. מדוע את כאישה גאה, משתמשת במילה "בעל"?? חסרות מילים אחרות? במילה הזו עושים שימוש בלתי פוסק בכלי התקשורת, בתרגומים, הרצאות, מאמרים. איך אתן לא מתביישות בכך?
  פשוט מחריד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*