4 מחשבות על “בין כיסוי לגילוי – מסרים תרבותיים ביחס לגוף וצניעות

 1. כמחנך ותיק העוסק גם בחינוך בנות, אני מוצא את המאמר כחשוב ביותר, ומבקש להביע תודה עמוקה למחברתו. השכלת לבטא בצורה קולעת מאד את סבך התחושות שמקננים בקרבי כבר שנים בנושא זה. אני מדבר על חוסר הנוחות והבעיתיות לשוחח עם בנות בנושאים אלו. לעיתים נוצר מצב שבו אין נשים אשר יכולות לשוחח על ענינים דקים ורגישים אלו, ומאידך, בודאי שאין זה מן הראוי שגברים ידברו עם בנות על כך. לעתים אני שומע מיד שניה או שלישית על דברים שנאמרים (גם על ידי נשים וגם על ידי גברים), ונפשי מתפלצת מחוסר העדינות והרגישות בהם מטופל נושא זה. תודה רבה על המאמר, ואעשה מאמץ שתלמידותי ילמדו אותו באופן מעמיק. (מכיון שאני מחנך בגלות, הייתי שמח אם ניתן היה לפרסם את המאמר באנגלית)

 2. בס"ד

  לליאת שלום

  תודה על המאמר הנכבד שכתבת

  אשמח אם תעייני במאמר הבא

  שיש לו קשר למאמר שלך

  על פי פסקו של הרב יוסף משאש זצוק"ל

  לא רק שנשים אינן חייבות בכיסוי ראש

  אלא יתכן שאין ראוי להן ללכת עימו

  הנה הקישור והמשך קישור למאמר המורחב נמצא שם

  http://www.kolech.org.il/show.asp?id=42317

 3. ליאת יקרה. נתקלתי במאמר זה בשיטוטתי ברשת, והדפסתי אותו לחג לעיון. ראשית עלי לציין, שהוא מרתק. פוקח עיינים ומלא תובנות מדוייקות עם כיווני מחשבה מעשיים ליצירת זוגיות מנצחת ובריאה. ממש מביא גאולה למי שיקר ויפנים, ובכך לחברה כולה.

  הערה קטנה ושולית למדי. נדמה לי שחטאת מעט למקור בתאור תפיסת הרמב"ם לאדם וחווה וחטאם. אני מפנה אותך לעיון מחדש בפרק ב' של החלק הראשון של מורה נבוכים. השימוש במילים "הכנעה למוסכמות" לטעמי זר לתפיסת הרמב"ם. הרמב"ם יוצר אבחנה בין "אמת-שקר" לבין "טוב-רע" כשני המצבים של לפני החטא ואחריו.

  בכבוד רב, ובברכת שנה טוב

  דורון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*