5 מחשבות על “הרב, האם מותר לשמוע את אתי אנקרי?

 1. ההתרחקות של הרבנים ופסיקותיהם מהציבור ומהמציאות של אנשים אוהבי ה´ ואוהבי אדם וכאלו שאינם מדירים נשים בנימוקים של "פריצות" וכו´, אולי תביא תוצאה ברוכה – פחות הזקקות לרבנים, ויותר עצמאות בבחירה נכונה של דרך ה´ על ידי כל אשה ואיש.

 2. אני מסכימה אתך, רחל, אבל נדמה לי שהדור המבוגר יותר אמנם לא נזקק כל כך לרבנים, ואילו הצעירים כיום נוטים יותר ויותר לשאול רבנים על כל צעד ושעל (כמעט מילולית). מסתבר שאפילו בקבוצת רבנים "מחוברים" ישנם קיצוניים יותר, ובאמת חבל…

 3. לדעתי, הנימוקים שהובאו בכתבה לשם התרת הנוכחות במופע אינם רלוונטיים.
  האם העובדה שאנשים דתיים רבים באו מהווה הוכחה כלשהי? לא ולא. היא מהווה תעודת עניות לחברה שלנו.
  האם העובדה (הנכונה, ללא ספק) שבאי המופע באו בכדי להתרומם מבחינה רוחנית נותנת לכך לגיטימציה?
  לשם שאלות כאלו יש לנו את הרבנים, שיפעילו את שיקול דעתם ויכריעו בנושא. וגם אם התשובות המתקבלות לא תמיד תואמות את השקפתנו או ציפיותינו (שלא לדבר על מאוויינו), עלינו לקבל על עצמנו אותן.
  הניסיון להתכחש להלכה הנוקשה-כביכול ולהתנער מממסד הרבנות ה"חונק", ה"גברי", אינו מוסיף כבוד לכותבת או לגופים אותם היא מייצגת.

  אבקש לפרסם את תגובתי. תודה.

 4. זאת שאלה מצויינת. מדוע הרבנים לא עשו סקר דעת קהל, ביררו איזה תשובה הלכתית הציבור רוצה לשמוע, לפני שאמרו מה ההלכה? איך זה שהרבנים הלכו לפי השולחן ערוך וכל פוסקי הדורות לפניו ואחריו, ולא התחשבו בזה שלחלק מהציבור לא כל כך בא לעשות כן?
  אגב בכוונה לא כתבתי פסקו אלא אמרו, כיון שאין כאן שום פסיקה מיוחדת. הרבנים ענו למי ששאל אותם את התשובה הפשוטה, המוסכמת על כל הרבנים והפוסקים בדורנו, כמעט ללא יוצא מן הכלל.

 5. אוהבת לשמוע את אתי אנקרי כל היו0 בעיקר השירים הדתיים שתמיד תצליחי אמן גילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*