5 מחשבות על “חוויות מתפילת ראש חודש חשוון של נשות הכותל

 1. אי אפשר להתפלל כך, לא מבחינת חוסר היכולת להתרכז ובודאי לא מתוך רצון להפגין נוכחות כאשר המטרה העיקרית, גם מהמשתמע מהפוסט המעולה הזה- היא להתריס.

  אני אורטודוקס, מקפיד על קלה כבחמורה ולמרות זאת בעד שיוויון מלא לנשים בבית הכנסת ובתפילה, אבל שקודם נרהא אותן מגיעות גם לתפילת שחרית שגרתית ב7 בבוקר, או למנחה-מעריב לאחר יום עבודה. זה המבחן האמיתי של התפילה ושל ההתקשרות לקב"ה. לא חוויה חזקה ומרגשת אך חד פעמית אלא קשר תמידי עם בורא עולם דרך תפילות סדורות ויומיומיות.

  בהצלחה רבה!

 2. 1. אולי בזכות המאבק הזה נשים תוכלנה *להתפלל* עפ"י רצונן והבנתן גם בכותל
  2. כשאתה שולח נשים להתפלל בביכ"נ, אני תוהה אם שמת לב כמה פעמים עזרת נשים חשוכה/נעולה, שלא לדבר על כך שקשה לראות ולשמוע. בגלל דברים כאלה ועוד, בהרבה מקרים עזרת נשים היא מאד לא מזמינה

 3. אלעד שלום – בהחלט קשה להתפלל כך.המטרה היא לאפשר לכל יהודיה הרוצה בכך להתפלל בכותל, גם אם היא לא מצייתת לכללים הדרקוניים ההולכים ומחייבים נשים המבקרות במקום. אני מציעה שלא תציע לי כמה מצוות לקיים – אני בטוחה שגם בדיונים עם גבר אינם מבקש ממנו להביא הוכחות למספר הפעמים שהוא מתפלל/ אינו מתפלל , מה-עוד שהנקודה כאן היא היות הכותל קום חשוב ומשמעותי לנשים מכל הזרמים והגישות היהודיות (כזכור, רבות מנשות הכותל הן אורתודוכסיות) . המבחן האמיתי של התקשרות עם הקב"ה הוא משהו שאתה ואני ניתן עליו דין וחשבון אחרי 120 מול כסא הכבוד, ועד אז כל אחד יעשה את הטוב והישר כפי שהוא מבין אותו. (בעיקרון אני לא מוכנה להיכנס לסוגיית מידת צדיקותי כפי שאינני חוקרת אותך או כל אדם אחר בעניינים שכאלה. בשביל זה, כאמור, ישנו הקב"ה וזה תפקידו) . בנוסף מצטרפת לדבריה של רותי ומציעה לך לראות את מצבם העלוב של עזרות הנשים בכלל, ובפרט באמצע השבוע. אגב – האם כשגבר מתלונן על דבר-מה בכותל אתה מתחיל לבדוק כמה פעמים הוא מתפלל ושולח אותו לביהכנ"ס השכונתי?

 4. גם אם זאת הפעם היחידה בחייו שהוא יניח תפילין ויקרא בתורה, אולי אפילו הפעם היחידה שהוא יתפלל מסידור?

  אף אחד לא מדיר מסורתיים או חילונים מלהתפלל בכותל, למרות שהם לא מקפידים על קלה או על חמורה.

 5. כל החיובים של אישה כמו,כיסוי ראש ,או לא ילבש בגד בגדי אישה ואישה בגדי גבר-לא בא אצלן לידי ביטוי -רק תפילין וכיפה בשעת התפילה.
  אם יהודי לא יהיה מחוייב במאה אחוז להלכה וכל אחד יבחר מה ואיך מתאים לו מכל הלכה-לא ישארו יותר מקיימי מצוות.
  חייבים להקפיד על קלה כעל חמורה כדי שסטיה של מילימטר לא תהפוך עם השנים לסטיה עצומה שלא יהיה בינה לבין היהדות שום קשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*