3 מחשבות על “חזקה או נאמנה

 1. אין ספק שגליון ראשון של כתב העת"צפורה"מהווה עוד אתגר להוציא אל הפועל את האנרגיות היצירתיות הפועלות בשנים האחרונות בקרב הציבור הדתי לאומי.לא הייתי שופט את הגליון הראשון והייתי מחכה לגליונות הבאים לראות אם יענה על הציפיות להוות במה מכובדת לחשיפת השיח החשוב והפורה שמתקיים בנדון בחברה הדתית לאומית.
  מישהו זוכר את הגליון הראשון של כתב העת של המדרשה למשל?
  והערה קטנה:
  אם אינני טועה, מהכרותי עם נושאת שם כתב העת,צפורה לוריא היתה מקפידה לכתוב שמה בלי יוד ואם כך הוחלט לקרוא לכתב העת, כדאי לבדוק זאת שוב.

 2. אבנר שלום. אני מסכימה איתך לחלוטין שתהליך השיפוט המהיר לא רלבנטי במקרה הזה. יש לתת לכתב העת להמריא ולהתפתח ולכן נשמח לקבל חומרים לגיליון הבא של כתב העת שיעסוק בנושא "אין חדש תחת השמש" לכתובת המערכת zipora.emuna@gmail.com
  לעניין משמעות שמו של כתב העת, כפי שפרסמנו בקול קורא הראשון, לשם שנבחר נימוקים רבים והם קשורים למגוון של "ציפורות". ציפורה המקראית, אשת משה שמייצגת את ה"אחר" של ה"האחר" מהיותה אישה זרה שאודותיה מדברים בשדה אך היא לא חלק מהשיח, רחוב ציפורה שהוא הרחוב הצדדי בו שוכן השער האחורי של המכללה, המדור "ציפורה" המיתולוגי וכמובן גם זכרה של ציפי לוריא ז"ל שהוסיף משמעות אישית ועמוקה לשמו של כתב העת. כל אלה ביחד מנסים להשתקף בשמו של כתב עת את היותו במה ל"ציפורות" מסוגים שונים שלא ניתן להם מקום בשיח האמנות העכשווי.

 3. הציפור מצייצת ללא סיבה ומשמעות אמיתית ואני חושב שאכן ראוי שאמנים שונים גם ללא דרך מבוררת יקבלו במה שאולי דרכה הם ימצאו את השביל שלהם.
  הידד ענת!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*