10 מחשבות על “חשיבות לימוד גמרא ומקורות פסיקה ע"י נשים

 1. היא שיש להן נטיה להחמיר יותר מאשר לגברים, נתקלתי בזה לצערי לא עם אשה אחת ולא עם שניים – אלא עם יותר, ועם עדות של רב שאני מעריכה מאד, שהצר על כך שלנשים יועצות (כמו בנשמת) יש נטיה להחמיר, למרות הידע ההלכתי שלהן.

 2. ככל שהאדם אינו בטוח, הוא הולך לחומרה.
  רק כאשר הנשים תאסופנה כח, ידע, ניסיון וותק הן תוכלנה לפסוק ולהחליט לפי הנכון, בהיגיון וכד.
  ראיתי מאמרים של נשים מלומדות, תלמידות חכמים והן נוטות הרבה יותר מגברים ורבנים להביא מקורות. מכיוון שחסרה ליגטימציה להוראת נשים. עם הזמן זה יפוג והן תוכלנה להעניק מיכולתן, בבטחון רב יותר.

 3. התסכול שלי מגיע משני כיוונים: א. זה שיש נשים שלבן נוטה ללימוד תורה, והן זכו ליכולת האינטלקטואלית הנחוצה לכך, זו דרכן בעבודת ה´, והמציאות הנוכחית מקשה עליהן לעסוק בתורה. כל הקהילה הדתית תרוויח משותפות של עוד נשים מוכשרות אלה בשיח הדתי-הלכתי ב. העובדה שנשים אינן שותפות לפיתוח ההלכה גרמה לבעיות שונות בחיינו כנשים דתיות, כמו המצב המצער כשנישואין עולים על שרטון.
  לא כל אישה צריכה ללמוד, אבל אם נפשה של אשה חשקה בתורה, מדוע למנוע זאת?

 4. בגלל שכל דבר שאין בו נשים – גורם לעוולות נוראיות.
  כל תחום שרק גברים משפיעים עליו – מוצף בשקרים אינסופיים.

  ראי לדוג את חז"ל (גברים כמובן) –

  איך זה שחז"ל תמיד אמרו על נשים דברים כוללניים כ"כ ובדיוק ההיפך מכפי שהן במציאות?
  על גברים מעולם לא אמרו "גברים עצלנים הם" – למרות שהם לא עושים כלום ומתבטלים כל היום. על גברים מעולם לא אמרו "גברים רוצחים הם", למרות שרובם ככולם של הרוצחים הם מהמין הגברי. איפה כתוב על גברים הכללה בתלמוד?

  נשים בזמנו היו מכבסות כל בגד בלי מכונת כביסה ורוחצות כל דבר בעבודת עינויים..
  ועוד אח"כ באו "חכמים" וטענו שהן עצלניות?

  כנ"ל טענו שהן לא נקיות ולכן לא יכולות להניח תפילין, והרי נשים מטבען הרבה יותר נקיות.
  או שטענו כי הן לא יכולות לשמור על עצמן שלא להפיח, והרי גברים מפליצים לאין שיעור יותר מנשים (וודאי בפהרסיא).
  או שטענו כי נשים מסריחות וגברים לעולם אינם מסריחים והרי במציאות זיעת הגבר הרבה יותר דומיננטית וחזקה לאין שיעור ובכלל ריחו הטבעי של הגבר הרבה יותר מסריח בעוד מרבית הנשים מריחות בניחוח נקי, רענן. אפילו גבר שמתקלח רבות לעומת אישה שלא מתקלחת.
  וכנ"ל – מדוע אמרו שהן גנבות? הרי 99% מעבירות הרכוש מתבצעות ע"י גברי.
  או כתבו שנשים הולכות אחר תאוותן ולא רואות את הנולד – והרי זה המאפיין המובהק ביותר שכל העולם הנאור נלחם נגדו אצל גברים ופסיכופטים (שרובם הגדול גברים), באשר הם פועלים ע"פ גחמות ותשוקות, לא ממסוגלים לראות את תוצאות מעשיהם הנוראיות.
  טענו שגבר חייב לראות את אישתו לפני החתונה, אבל שהאישה לא חייבת לראות..כי היא תמיד מעדיפה להתחתן ולהיות נשואה, לא משנה למי – העיקר להיות נשואה – אפילו למוכה שחין. אחד המפרשים טען שזוהי תכונה מטאפיזית של האישה – לסבול כשהיא לבדה הרבה יותר מהאיש ובלי קשר לזמן בו נכתבו הדברים. מעניין שבמציאות נשואים מצליחים יותר וחיים יותר מרווקים, אך רווקות מצליחות וחיות יותר מנשואות. זהו ההבדל בפן החיצוני, אבל בפן העמוק יותר – וודאי שרווק סובל לאין שיעור יותר מרווקה. כל כולו מעורר חמלה ונראה פאתטי ועלוב ללא האישה. רק האישה הופכת אותו ליצור ששווה משהו. אחרי שהאישה מתה – הגבר מת כמעט מיד או שנה אחרי. אחרי שהגבר מת, האישה ממשיכה לחיות שנים רבות.
  מה גם שגברים מתלוננים על כך שנשים בררניות מאוד ולא להיפך (איך זה מסתדר עם הקביעה התלמודית שאישה תעדיף תמיד להיות עם כל אחד ושזה עדיף על לבד? להיפך אין הנאה גדולה יותר עבור אישה מאשר להיות לבד. מצד הנישואין אינו טבעי בשום אופן עבור האישה). חז"ל גם אמרו זאת כדי להתיר נישואין עם תינוקות וילדות.
  התירוצים שלהם תמיד עובדים באופן העקום הזה –
  גבר פטור מעונש אם אנס בת פחות מ3 שנים. למה? כי זה לא נחשב לביאה. הגיון ומוסר נפלא.

  האם אפשר ליישב אמירות אלו עם המציאות?
  עצלניות? מי למשל? חרדית עם 6 תינוקות עליה ובעגלה + תיק, בעוד הגבר הולך לפניה ומחזיק לכל היותר עט?

  ***********-

  ככה זה – גברים נוטים להיררכיה באופן אובססיבי ונוטים לשקר בלי הפסקה, בעיקר בנוגע לנשים. היית רוצה להשאיר כל תחום שלא יהיה בידיהם? כדי שיכתבו עלייך שקרים ויחליטו מי את ומה את ?

 5. נשים מבינות גמרא (וכל דבר) טוב יותר מהגברים – באופן טבעי (מי לא מכירה את האחים הטמבלים האלה שהיא שומעת מנסים להבין סוגיה והיא כבר ניתחה אותה מכל הכיוונים, בזמן שהוא כמו רובוט..לא מבין דבר).
  אך בגלל שהתוכן התלמודי ודומיו – כה מצערים וכה מדכאים אותן (שכן כך הן נחשפות לחוסר צדק האנושי-גברי באופן היותר מלוכלך שיש), הרי שרובן יתרחקו מזה כמה שיותר וישארו רק נשים שהן מאוד מאוד חסרות אמפטיה ונטולות רגש – והן ירצו להחמיר כמו הגברים ובעצם להיות גברים. והן לא יועילו בכלום, כיוון שלא ישנו דבר וכמו הגברים ירצו לקבע את השקרים האלה עוד יותר וכמה שיותר.

  ברור שאסור לאישה ללמוד גמרא וקבלה. היו נשים שהתאבדו בגלל הרוע שהגברים מפגינים שם. וכנראה שהגברים מודעים לכך ובמקום לטפל במצפון שלהם ובגועל נפש הבלתי נסבל שכתוב שם, הם פשוט אוסרים על נשים ללמוד גמרא.

  ומי הם שיאסרו או יתירו משהו?

  יצורים כה שפלים.

 6. אתר רואה למה נשים לא צריכות ללמוד? כי הן חושבות שהגמרא היא על פשט, יש בגמרא ראשי תיבות אדירות, כוונות והרבה יותר מלקרוא ולהבין על פשט.

  נ.ב.
  רק גברים פוסקים הלכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*