18 מחשבות על “ייסוד "קיימא"- עמותת אמהות יחידניות דתיות מבחירה

 1. לא השתתפתי בערב. ואני שמחה לשמוע, ומקווה שמבינה נכון, שהרב בני לאו התייחס לאמהות ולמה שעובר עליהן רגשית ונפשית.. איכשהו בפרסום לערב היה חסר לי הצד הזה, המקום הרגשי והנפשי של האשה, האם היחידנית, שבוחרת ללדת, או אולי עדיין מתלבטת אם להכנס להריון יחידני. עם כל התמיכה של הקהילה וההלכה (והתמיכה הזו טובה מבורכת נהדרת ואינה מובנת מאליה!!) בסופו של דבר האשה הזו עוברת את שלב ההפריה לבד (גם הוא כרוך הרבה פעמים בנסיונות רגשיים ונפשיים קשים ביותר), את ההריון עם כל מה שכרוך בו, האושר והקושי, לבד, חוזרת הביתה לבד ומתמודדת עם גידול ילדים לבד, לא עם הקהילה שלה. בטח שזה עוזר, ומאפשר, ובטח שאישה שמחליטה לעשות צעד כזה צריכה לקחת עליו את מלוא האחריות, אבל צרם לי, בתור אשה מלאת כוחות וחיים שמתלבטת וכואבת את ההתלבטות הזו, שדוקא בערב של נשים לא נותנים לזה מקום… אולי בפעם הבאה..

 2. שלום
  אני מנסה להקים עמותה של אמהות יחידאיות – חד הוריות מבחירה.
  אשמח להיות מקושרת לעמותה שדווחת עליה…
  בברכה
  ריקי אמסל
  054-6224528

 3. איך אפשר ליצור קשר עם אביבה ארביטר? אני מכיר אותה אישית. צפיתי בכתבה במוצ"ש ואשמח ליצור איתה קשר מחודש
  תודה
  נעם

 4. לא נוכל להתחמק מהקונפליקט בין האזנה למצוקת הפרט וחוקי הסדר החברתי. הרב סולוביצ´יק מתאר מתוך כאב את מצוקתו של הזוג שהגבר היה חוזר בתשובה והאשה גיורת שקבלה עליה באהבה את היהדות כאשר מתברר להם שהגבר הוא כהן והם אינם יכולים להינשא. חוקי התורה, במקרה זה, הם מעל המצוקה האישית. גם בנושא הורות – ערכי המשפחה הם מעל הצרכים הרגשיים. אנחנו נמצאים במדרון חלקלק שבו רווקות רבות תמשכנה להתבצר ברווקותן מתוך ידיעה שאין שום מניעה הלכתית או חברתית מלהקים משפחה חד-הורית. האם לכך שאיפתנו?

 5. שלום.
  כיצד ניתן, כגבר יהודי דתי רווק, לתרום זרע? וכמובן להיות שותף בגידול הילד אחרי שיוולד?

 6. לא השתתפתי בערב. ואני שמחה לשמוע, ומקווה שמבינה נכון, שהרב בני לאו התייחס לאמהות ולמה שעובר עליהן רגשית ונפשית.. איכשהו בפרסום לערב היה חסר לי הצד הזה, המקום הרגשי והנפשי של האשה, האם היחידנית, שבוחרת ללדת, או אולי עדיין מתלבטת אם להכנס להריון יחידני. עם כל התמיכה של הקהילה וההלכה (והתמיכה הזו טובה מבורכת נהדרת ואינה מובנת מאליה!!) בסופו של דבר האשה הזו עוברת את שלב ההפריה לבד (גם הוא כרוך הרבה פעמים בנסיונות רגשיים ונפשיים קשים ביותר), את ההריון עם כל מה שכרוך בו, האושר והקושי, לבד, חוזרת הביתה לבד ומתמודדת עם גידול ילדים לבד, לא עם הקהילה שלה. בטח שזה עוזר, ומאפשר, ובטח שאישה שמחליטה לעשות צעד כזה צריכה לקחת עליו את מלוא האחריות, אבל צרם לי, בתור אשה מלאת כוחות וחיים שמתלבטת וכואבת את ההתלבטות הזו, שדוקא בערב של נשים לא נותנים לזה מקום… אולי בפעם הבאה..

 7. שלום
  אני מנסה להקים עמותה של אמהות יחידאיות – חד הוריות מבחירה.
  אשמח להיות מקושרת לעמותה שדווחת עליה…
  בברכה
  ריקי אמסל
  054-6224528

 8. איך אפשר ליצור קשר עם אביבה ארביטר? אני מכיר אותה אישית. צפיתי בכתבה במוצ"ש ואשמח ליצור איתה קשר מחודש
  תודה
  נעם

 9. לא נוכל להתחמק מהקונפליקט בין האזנה למצוקת הפרט וחוקי הסדר החברתי. הרב סולוביצ´יק מתאר מתוך כאב את מצוקתו של הזוג שהגבר היה חוזר בתשובה והאשה גיורת שקבלה עליה באהבה את היהדות כאשר מתברר להם שהגבר הוא כהן והם אינם יכולים להינשא. חוקי התורה, במקרה זה, הם מעל המצוקה האישית. גם בנושא הורות – ערכי המשפחה הם מעל הצרכים הרגשיים. אנחנו נמצאים במדרון חלקלק שבו רווקות רבות תמשכנה להתבצר ברווקותן מתוך ידיעה שאין שום מניעה הלכתית או חברתית מלהקים משפחה חד-הורית. האם לכך שאיפתנו?

 10. שלום.
  כיצד ניתן, כגבר יהודי דתי רווק, לתרום זרע? וכמובן להיות שותף בגידול הילד אחרי שיוולד?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*