13 מחשבות על “מגדר ומגזר – על התערוכה "גלו-יה"

 1. היחס לאמנות בחברה הדתית היא כמו לכל דבר מיותר וחסר ערך משמעותי. אז מה אם יש נר זכרון, מילא, התערוכה לא באמת חשובה. זאת עירבוביה שמסמלת יותר מכל את הרצון להיות חלק, גם וגם, ולא להיות בשום מקום, בסופו של דבר.

 2. במקום לחנך בחורים בוגרים להתמודד עם תמונות (צנועות!!!!) של נשים, מורידים להם את התמונות. מה המסר? שאמנות זה עניין סתמי, ושנשים זאת באמת בעיה. בושה וחרפה. אם היו שם דברים שנויים במחלוקת הייתי מכופפת את עצמי בפניהם, אך אם הרבנית קפאח בעייתית בעיניהם, לא נותר לי אלא לרחם עליהם. זה מה שמוביל לנכות רגשית ולזלזול ביחס לנשים. מקווה שהנשים שלהם יהיו קצת יותר בוגרות מהם.

 3. הייתי בתערוכה ובהתרשמות שלי יש עבודות טובות ויש פחות טובות. בסך הכל אין כל כך הרבה עבודות. זאת תערוכה קטנה.

 4. What great luck that they took the works out of Michlelet Lifshitz- this way we can discuss how they took the works out as opposed to the value of the works themselves. I felt there was not one work that was interesting and technically done in a . beautifully artistic way
  dvora

 5. הלכתי השבוע לראות ואהבתי את העבודות של סיגל אדלמן ופנינה גפן העבודות היו מעוררות חשיבה

 6. נהנתי לקרוא את הסקירה. אבל באמת שאינני מבינה מה הדחיפות והחשיבות הגדולה בהצגת תערוכה נשית דווקא במקום בו מסתובבים גברים? אין טעם ביצירת פרובוקציה במקום שהיא איננה. אכן כדאי אולי להעביר את התערוכה אל מרכז ליפשיץ לבנות. גם הנושא עצמו יותר רלוונטי לנשים, ובטוחה שההחשפות ליצירות תעניין אותן יותר.

 7. נמאס מתערוכות במוסדות לימוד ובמתנ"סים. לאמנות הדתית מגיע גלריה אמיתית משלה- "חדר משלה"

 8. כי כל הזמן חיים בחפירה וכפירה .
  איך להיות אני האלהים,ולא אלהים עלי.
  הם הביאו את כל הצרות לעולם,שואה,מלחמות זנות כפירה ופריצות.

 9. היחס לאמנות בחברה הדתית היא כמו לכל דבר מיותר וחסר ערך משמעותי. אז מה אם יש נר זכרון, מילא, התערוכה לא באמת חשובה. זאת עירבוביה שמסמלת יותר מכל את הרצון להיות חלק, גם וגם, ולא להיות בשום מקום, בסופו של דבר.

 10. במקום לחנך בחורים בוגרים להתמודד עם תמונות (צנועות!!!!) של נשים, מורידים להם את התמונות. מה המסר? שאמנות זה עניין סתמי, ושנשים זאת באמת בעיה. בושה וחרפה. אם היו שם דברים שנויים במחלוקת הייתי מכופפת את עצמי בפניהם, אך אם הרבנית קפאח בעייתית בעיניהם, לא נותר לי אלא לרחם עליהם. זה מה שמוביל לנכות רגשית ולזלזול ביחס לנשים. מקווה שהנשים שלהם יהיו קצת יותר בוגרות מהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*