33 מחשבות על “פתיחת מדור בריאות ופריון

 1. השיטה המוצגת במאמר נלמדת מהשיטה המסורתית המכונה ´שיטת הימים הבטוחים´. שיטה זו אכן תורמת מאד למודעות העצמית של האשה, אך, מצריכה מיומנות רבה וסיכויי הכניסה להריון גבוהים מהנכתב באמר. מעבר לכך היא מצריכה מניעת יחסי אישות משך כ- 5 ימים לפחות, בתקופה שלאחר הטבילה, כיון שתא זרע חי ופורה בממוצע כ- 72 שעות (מלפני הביוץ) ותא ביצית חי ופורה כ- 48 שעות (לאחר הביוץ).

 2. אני לא יודעת עד כמה את מכירה את השיטה, אבל אני מכירה אותה מקרוב מאד, וכבר שנתיים שאני מונעת הריון באמצעותה. צריך לתרגל וללמוד היטב, וזה אכן דורש התעסקות, בשונה מגלולות או התקן, אבל זה שווה. לא רק בגלל המודעות לגוף, זה האמצעי היחיד שאיננו הורמונאלי או פולשני שאני לא מוכנה אליו. בימים הפוריים מקיימים יחסים עם עם אמצעים אחרים (דיאפרגמה למשל) וזה בכלל לא נכון שנמנעים מיחסים. אנא דייקי בדברייך.

 3. אני נכנסתי להריון עם גלולות, ויש לי חברה שמונעת בשיטה הטבעית 4 שנים ולא הרתה. צריך ללמוד לעומק את הנושא הזה לפני שיוצאים בהצהרות, אני אישית ישבתי לקרוא הרבה ספרות מקצועית בנושא, ולכן אני מסתייגת מדבריה של האחות, שאינני יודעת על מה היא מבססת את דבריה. לכל אמצעי יש יעילות מסויימת, אך יש הרבה גורמים שקשורים באשה עצמה, באופן בו הגוף שלה מגיב, המבנה שלה, הפוריות שלה וכו´ שמשפיעים על יעילות המניעה. בהזדמנות זו יישר כח לאתר על שפתח את המדור החשוב הזה.

 4. השיטה שבה מדובר ממש לא נגזרת מ"הימים הבטוחים", נהפוך הוא…הימים הבטוחים היא שיטה שמבוססת על ספירת ימים ולא התבוננות בסימני הגוף מידי יום.
  כמי שמשתמשת בשיטה בהצלחה שנים רבות (מניעה וכניסה..) אני יכולה לומר שהיא מאוד אמינה ומדויקת, אם לומדים אותה בצורה אחראית ונכונה.
  אגב, "מסוכנות" זה עניין יחסי…יהיו כאלה שיחשבו שדווקא התקנים וגלולות טומנים סיכונים למיניהם שנחסכים מנשים שמודעות לפוריותן…

 5. אשמח אם תוכלו לפרסם כתבה נוספת עם יותר פרטים על השיטה, הידע הזה חשוב מאד הן באופן קונקרטי והן בתור השכלה כללית לכלל הנשים, ולצערי אנחנו לא לומדות את זה לא בבית ספר ולא בשום מסגרת אוניברסלית אחרת

 6. אני בתהליך התחלתי של חזרה בתשובה חברתי סיפרה לי על כל תורת היחסים בין גבר לאישה ואמרה לי שאם לא שומרים אז זה פוגע בפרנסה ובעוד דברים{לא תשפוך זרעך לשב}
  הייתי רוצה לדעת איזה אמצעים יש חוץ מהתקן?
  האם גלולות זה בסדר?

 7. קודם כל ,אני מאחלת לך שתמצאי את דרכך בשמחה ובטוב. שנית, אני לא יודעת מה אמרה לך החברה אבל אף אחד לא יודע חשבונות שמים, ואין מישהו שיודע מה גורם למה. כולם צריכים להשתדל לעשות את הטוב והישר. ובקשר לשאלתך: יש הרבה אמצעים מותרים. על פי הידוע לי מותר להשתמש בכל סוג של אמצעי מלבד קונדום. יש דיאפרגמה, גלולות שונות, ספוגית, קוטל זרע.. את צריכה להתייעץ עם מישהי שמבינה בתחום ותוכל להמליץ לך על מה שהכי מתאים לך. יש עניינים רפואיים לפעמים ולכן כדאי להתייעץ. תוכלי לשאול את דפנה מאיר מן המדור החדש -אני אישית ממליצה על מלכה פיוטרקובסקי מתקוע, היא אשה נהדרת ומבינה בתחום. הצלחה רבה.

 8. השיטה המוצגת במאמר נלמדת מהשיטה המסורתית המכונה ´שיטת הימים הבטוחים´. שיטה זו אכן תורמת מאד למודעות העצמית של האשה, אך, מצריכה מיומנות רבה וסיכויי הכניסה להריון גבוהים מהנכתב באמר. מעבר לכך היא מצריכה מניעת יחסי אישות משך כ- 5 ימים לפחות, בתקופה שלאחר הטבילה, כיון שתא זרע חי ופורה בממוצע כ- 72 שעות (מלפני הביוץ) ותא ביצית חי ופורה כ- 48 שעות (לאחר הביוץ).

 9. אני לא יודעת עד כמה את מכירה את השיטה, אבל אני מכירה אותה מקרוב מאד, וכבר שנתיים שאני מונעת הריון באמצעותה. צריך לתרגל וללמוד היטב, וזה אכן דורש התעסקות, בשונה מגלולות או התקן, אבל זה שווה. לא רק בגלל המודעות לגוף, זה האמצעי היחיד שאיננו הורמונאלי או פולשני שאני לא מוכנה אליו. בימים הפוריים מקיימים יחסים עם עם אמצעים אחרים (דיאפרגמה למשל) וזה בכלל לא נכון שנמנעים מיחסים. אנא דייקי בדברייך.

 10. אני נכנסתי להריון עם גלולות, ויש לי חברה שמונעת בשיטה הטבעית 4 שנים ולא הרתה. צריך ללמוד לעומק את הנושא הזה לפני שיוצאים בהצהרות, אני אישית ישבתי לקרוא הרבה ספרות מקצועית בנושא, ולכן אני מסתייגת מדבריה של האחות, שאינני יודעת על מה היא מבססת את דבריה. לכל אמצעי יש יעילות מסויימת, אך יש הרבה גורמים שקשורים באשה עצמה, באופן בו הגוף שלה מגיב, המבנה שלה, הפוריות שלה וכו´ שמשפיעים על יעילות המניעה. בהזדמנות זו יישר כח לאתר על שפתח את המדור החשוב הזה.

 11. השיטה שבה מדובר ממש לא נגזרת מ"הימים הבטוחים", נהפוך הוא…הימים הבטוחים היא שיטה שמבוססת על ספירת ימים ולא התבוננות בסימני הגוף מידי יום.
  כמי שמשתמשת בשיטה בהצלחה שנים רבות (מניעה וכניסה..) אני יכולה לומר שהיא מאוד אמינה ומדויקת, אם לומדים אותה בצורה אחראית ונכונה.
  אגב, "מסוכנות" זה עניין יחסי…יהיו כאלה שיחשבו שדווקא התקנים וגלולות טומנים סיכונים למיניהם שנחסכים מנשים שמודעות לפוריותן…

 12. אשמח אם תוכלו לפרסם כתבה נוספת עם יותר פרטים על השיטה, הידע הזה חשוב מאד הן באופן קונקרטי והן בתור השכלה כללית לכלל הנשים, ולצערי אנחנו לא לומדות את זה לא בבית ספר ולא בשום מסגרת אוניברסלית אחרת

 13. אני בתהליך התחלתי של חזרה בתשובה חברתי סיפרה לי על כל תורת היחסים בין גבר לאישה ואמרה לי שאם לא שומרים אז זה פוגע בפרנסה ובעוד דברים{לא תשפוך זרעך לשב}
  הייתי רוצה לדעת איזה אמצעים יש חוץ מהתקן?
  האם גלולות זה בסדר?

 14. קודם כל ,אני מאחלת לך שתמצאי את דרכך בשמחה ובטוב. שנית, אני לא יודעת מה אמרה לך החברה אבל אף אחד לא יודע חשבונות שמים, ואין מישהו שיודע מה גורם למה. כולם צריכים להשתדל לעשות את הטוב והישר. ובקשר לשאלתך: יש הרבה אמצעים מותרים. על פי הידוע לי מותר להשתמש בכל סוג של אמצעי מלבד קונדום. יש דיאפרגמה, גלולות שונות, ספוגית, קוטל זרע.. את צריכה להתייעץ עם מישהי שמבינה בתחום ותוכל להמליץ לך על מה שהכי מתאים לך. יש עניינים רפואיים לפעמים ולכן כדאי להתייעץ. תוכלי לשאול את דפנה מאיר מן המדור החדש -אני אישית ממליצה על מלכה פיוטרקובסקי מתקוע, היא אשה נהדרת ומבינה בתחום. הצלחה רבה.

 15. השיטה המוצגת במאמר נלמדת מהשיטה המסורתית המכונה ´שיטת הימים הבטוחים´. שיטה זו אכן תורמת מאד למודעות העצמית של האשה, אך, מצריכה מיומנות רבה וסיכויי הכניסה להריון גבוהים מהנכתב באמר. מעבר לכך היא מצריכה מניעת יחסי אישות משך כ- 5 ימים לפחות, בתקופה שלאחר הטבילה, כיון שתא זרע חי ופורה בממוצע כ- 72 שעות (מלפני הביוץ) ותא ביצית חי ופורה כ- 48 שעות (לאחר הביוץ).

 16. אני לא יודעת עד כמה את מכירה את השיטה, אבל אני מכירה אותה מקרוב מאד, וכבר שנתיים שאני מונעת הריון באמצעותה. צריך לתרגל וללמוד היטב, וזה אכן דורש התעסקות, בשונה מגלולות או התקן, אבל זה שווה. לא רק בגלל המודעות לגוף, זה האמצעי היחיד שאיננו הורמונאלי או פולשני שאני לא מוכנה אליו. בימים הפוריים מקיימים יחסים עם עם אמצעים אחרים (דיאפרגמה למשל) וזה בכלל לא נכון שנמנעים מיחסים. אנא דייקי בדברייך.

 17. אני נכנסתי להריון עם גלולות, ויש לי חברה שמונעת בשיטה הטבעית 4 שנים ולא הרתה. צריך ללמוד לעומק את הנושא הזה לפני שיוצאים בהצהרות, אני אישית ישבתי לקרוא הרבה ספרות מקצועית בנושא, ולכן אני מסתייגת מדבריה של האחות, שאינני יודעת על מה היא מבססת את דבריה. לכל אמצעי יש יעילות מסויימת, אך יש הרבה גורמים שקשורים באשה עצמה, באופן בו הגוף שלה מגיב, המבנה שלה, הפוריות שלה וכו´ שמשפיעים על יעילות המניעה. בהזדמנות זו יישר כח לאתר על שפתח את המדור החשוב הזה.

 18. השיטה שבה מדובר ממש לא נגזרת מ"הימים הבטוחים", נהפוך הוא…הימים הבטוחים היא שיטה שמבוססת על ספירת ימים ולא התבוננות בסימני הגוף מידי יום.
  כמי שמשתמשת בשיטה בהצלחה שנים רבות (מניעה וכניסה..) אני יכולה לומר שהיא מאוד אמינה ומדויקת, אם לומדים אותה בצורה אחראית ונכונה.
  אגב, "מסוכנות" זה עניין יחסי…יהיו כאלה שיחשבו שדווקא התקנים וגלולות טומנים סיכונים למיניהם שנחסכים מנשים שמודעות לפוריותן…

 19. אשמח אם תוכלו לפרסם כתבה נוספת עם יותר פרטים על השיטה, הידע הזה חשוב מאד הן באופן קונקרטי והן בתור השכלה כללית לכלל הנשים, ולצערי אנחנו לא לומדות את זה לא בבית ספר ולא בשום מסגרת אוניברסלית אחרת

 20. אני בתהליך התחלתי של חזרה בתשובה חברתי סיפרה לי על כל תורת היחסים בין גבר לאישה ואמרה לי שאם לא שומרים אז זה פוגע בפרנסה ובעוד דברים{לא תשפוך זרעך לשב}
  הייתי רוצה לדעת איזה אמצעים יש חוץ מהתקן?
  האם גלולות זה בסדר?

 21. קודם כל ,אני מאחלת לך שתמצאי את דרכך בשמחה ובטוב. שנית, אני לא יודעת מה אמרה לך החברה אבל אף אחד לא יודע חשבונות שמים, ואין מישהו שיודע מה גורם למה. כולם צריכים להשתדל לעשות את הטוב והישר. ובקשר לשאלתך: יש הרבה אמצעים מותרים. על פי הידוע לי מותר להשתמש בכל סוג של אמצעי מלבד קונדום. יש דיאפרגמה, גלולות שונות, ספוגית, קוטל זרע.. את צריכה להתייעץ עם מישהי שמבינה בתחום ותוכל להמליץ לך על מה שהכי מתאים לך. יש עניינים רפואיים לפעמים ולכן כדאי להתייעץ. תוכלי לשאול את דפנה מאיר מן המדור החדש -אני אישית ממליצה על מלכה פיוטרקובסקי מתקוע, היא אשה נהדרת ומבינה בתחום. הצלחה רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*