קולך בתקשורת

"ראוי שהקול של 'קולך' ישמע"

ערוץ 7

מכתב ששיגרו נשות ארגון 'קולך' למזכיר הממשלה עלול לפוצץ את המו"מ על פשרה בכותל. בעמותה המנהלת את המו"מ דווקא לא מסתייגים.

לפרסום המלא

המהפכה הבאה ביהדות? הפמיניזם הדתי מרים ראש

גלובס

בעוד שהמדינה סוערת סביב פרשיות של הדרת נשים, במגזר הדתי-לאומי נושבות רוחות של שינוי: יותר ויותר נשים דורשות שוויון בבית הכנסת מבלי לכופף את חוקי ההלכה.

לפרסום המלא

נשות ”קולך“ רוצות להמשיך להתפלל בכותל

nrg יהדות

נשות הארגון הדתי טענו כי ההצעה לחלוקת הכותל בין עזרת גברים לעזרת נשים ועזרה שיוויונית – פוגעת בעמדתן כמתפללות אורתודוקסיות במקום.

לפרסום המלא

רבני פוע"ה כלואים בשיח הגברי

מוסף השבת

ארגון 'קולך' עסוק בעשייה מרובה בכל ימות השנה בתחומי החינוך, הבריאות, הרווחה, החקיקה, היזמות וההגות היהודית. הוא מפעיל תוכנית העצמה לנערות ונערים במערכת החינוך, קידום חקיקה, טיפוח יזמות נשית-יהודית, ייעוץ והעצמה לקרבנות פגיעה מינית ועוד ועוד. השמעת קול ומחאה אינן שוללות עשייה, להפך – הדיבור והעשייה מזינים אלו את אלו ומקדמים אותנו צעד נוסף לעבר השינוי המיוחל.

לפרסום המלא

תקיפה מינית במגזר הדתי

מקום

אחת הדוגמאות לכך היא עמותת 'קולך', שפעילותה החלוצית והאמיצה ראויה להערכה. במדור זה ננסה להביא מאמרים שיישלחו אלינו על ידי נשות עמותת קולך וחומר נוסף שנמצא ברשת, על מנת לתת קול גם לאוכלוסיית נפגעי תקיפה מינית במגזר הדתי.

לפרסום המלא

'קולך' לרב אברהם יוסף: מה לגבי גברים המלמדים בנות?

סרוגים

הרב אברהם יוסף אמר כי אסור לאישה ללמד תלמידים בנים מכיתות ד' ומעלה. 'קולך' אומרות בתגובה כי צריך "לרסן את העיסוק הבלתי צנוע בצניעות" והן גם שואלות מדוע הרב יוסף מתיר לגברים ללמד תלמידות בנות בגיל ההתבגרות?

לפרסום המלא

'קולך' לרופאים: "החרימו הכינוס של ארגון פוע"ה"

כיכר השבת

כבכל שנה נערכים במכון פוע"ה לכנס ההלכתי השנתי שאליו יגיעו רבנים חשובים ורופאים בכירים. אלא שהפעם נשלחו מכתבים לכל הרופאים לבטל את הגעתם לכנס. מאחורי המכתב עומד ארגון ´קולך´ שטוען שגם נשים צריכות להרצות בכנס. כל הפרטים על המאבק שמתחולל מאחורי הקלעים.

לפרסום המלא

'קולך' נשמע בחוץ. ובבית?

ynet יהדות

למייסדת 'קולך', חנה קהת, הוענק תואר ד"ר של כבוד – אבל דווקא במגזר שלה היא זוכה בעיקר לעוינות ומתקפות. האם בעלי הכוח חוששים לאבד את הבלעדיות?

 

לפרסום המלא

'קולך' עכשיו

ynet יהדות
14/12/2008

"ככל שהפמיניזם היהודי מתפתח – כך נסוג החינוך הדתי לשוביניזם מכוער. גברים שולטים בקהילה של נשים וגם בבני עקיבא נדחקות הנשים אל מאחורי הקלעים". ארגון 'קולך' חוגג עשור, חנה קהת מסבירה למה הוא רלוונטי מתמיד.

לפרסום המלא

'קולך': אישה היא בן אדם ולא אובייקט

ערוץ 7

בראיון לערוץ 7 הסבירה חנה קהת את הקמפיין נגד מכון פוע"ה, "אשה היא בן אדם ולא רק אובייקט מיני ולכן אפשר לכבד אותה". ראיון.

לפרסום המלא

'קולך': החלטת הרבנות הצבאית הראשית נוגדת את ההלכה

סרוגים

במכתב ששלחה היועצת המשפטית של ארגון 'קולך', עו"ד ריקי שפירא רוזנברג, היא טוענת כי החלטת הרבנות הצבאית הראשית להימנע מזמרות בטקסים ולאפשר יציאת חיילים מהטקס, נוגדת הן את ההלכה היהודית והן את חוקי היסוד של מדינת ישראל המחייבים מתן יחס שווה לנשים.

לפרסום המלא

'קולך': החלטת השופטים בבחינת "ובערת הרע מקרבך"

סרוגים

ב'קולך' מרוצים מפסק הדין בפרשת קצב. "האמירה הברורה של בית המשפט היא קריאה צלולה המהדהדת את שהתורה מצוה "וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ. מערכת המשפט הישראלית מסרה מסר ברור לחברה בה רוב הנאנסות נמנעות מלהתלונן".

לפרסום המלא

'קולך': הרב הראשי – לא רק של גברים

ערוץ 7
26/09/2011

בארגון 'קולך' תוקפים את פסיקת הרב מצגר לפיה יש לאפשר לחיילים דתיים להימנע משמיעת קול זמרת נשים בטקסים ובאירועים צבאיים.

לפרסום המלא

'קולך': הרב הראשי אינו יכול להיות רק הרב של הגברים

סרוגים

בארגוני הנשים לא מקבלים את פסיקת הרב הראשי לישראל, כי חיילים יוכלו לצאת מהאולם בעת הופעתן של זמרות. מארגון 'קולך' נמסר כי הם תמהים על פסיקת הרב מצגר וטוענים: "הלכה הדגישה את הערכים של "ואהבת לרעך כמוך" ו"מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך" התקפים גם לגבי נשים."

לפרסום המלא

'קולך': יש הרשעה פלילית ויש הרשעה מוסרית

ערוץ 7

ארגון 'קולך' תומך בפורום תקנה על רקע הכרעת הדין הצפויה בפרשת הרב אלון. "היעדר הרשעה פלילית אין פרושה שהדברים לא היו מעולם".

לפרסום המלא

'קולך': מכתב הרבנים התומך בקצב – התרת דמם של נשים

סרוגים

ארגון 'קולך' האשים את הרבנים החתומים על המכתב בהתרת דמם של נשים נערות וילדים. "תורת ישראל מתייחסת לאונס כאל רצח. 'כאשר רצחו נפש כן הדבר הזה'. הרבנים החתומים על מכתב התמיכה בקצב צריכים להבין שכאשר הם מגוננים על מורשע באונס הם נעשים שותפים לדבר עבירה, מתירים את דמם של נשים, נערות וילדים, וגורמים להפקרות ופוגענות של בעלי כח וסמכות כלפי הכפופים להם."

לפרסום המלא

'שינויים במעמד האישה הדתית – רק בדיאלוג'

ערוץ 7

לכבוד היום הבינלאומי לזכויות האישה, קיים פורום הנשים הדתיות 'קולך', כנס תחת הכותרת פמיניזם יהודי בחזון קולך שעסק במעמד הצעירות הדתיות בעידן המודרני, וגם בהפרדה והאפליה בחינוך הדתי כמו הצורך בשילובן של נשים כמנהיגות ופוסקות הלכה.

לפרסום המלא

"ארגון 'קולך': קולן של הנשים החרדיות מושתק באלימות"

בחדרי חרדים

נשות 'קולך' יבואו להפגין היום נגד "קוי ההפרדה". ד"ר חנה קהת, מייסדת 'קולך', אומרת לסרוגים. כי ההפרדה החרדית מתפשטת מהאוטובוסים אל רחבת הכותל ומשם אל המדרכות, וקולן של הנשים החרדיות מושתק באלימות. נאמני תורה ועבודה: קוי מהדרין – חילול ה'".

לפרסום המלא

"הרימי בכוח קולך"

המרכז לחקר האישה ביהדות

כנס חגיגי לציון מלאת עשר שנים לארגון 'קולך' – פורום נשים דתיות (דצמבר, 2008)

לפרסום המלא

"כשרואים אלו רבנים חתמו מבינים מה חומרת העברות"

סרוגים

"העובדה שפורום 'תקנה' יצא לציבור בפורום כה מכובד של רבנים זה קידוש ה' גדול ומראה שאנו מבערים את הרע מקרבנו", כך אומרת נציגת ארגון הנשים הדתיות 'קולך'.

לפרסום המלא

"ראוי שהקול של 'קולך' ישמע"

ערוץ 7

מכתב ששיגרו נשות ארגון 'קולך' למזכיר הממשלה עלול לפוצץ את המו"מ על פשרה בכותל. בעמותה המנהלת את המו"מ דווקא לא מסתייגים.

לפרסום המלא

5% נשים

העין השביעית

אפליית הנשים בתחנת הרדיו קול-ברמה נמשכת. בדיקה חיצונית של חברת יפעת מגלה כי 95% מזמן השידור בתחנה מוקדשים להשמעת גברים.

לפרסום המלא

ארגון 'קולך' שותף בקמפיין להכרה בנישואין חד מיניים?

סרוגים

ארגון 'קולך' רשום כאחד החברים בפורום למען בחירה חופשית בנישואין, שיצא לאחרונה בקמפיין אינטרנטי חדש במטרה לאפשר במדינת ישראל חתונות רשמיות שאינן מאושרות על ידי הרבנות. בין השאר דורשים בפורום הכרה בנישואי תערובת, בפסולי חיתון ובזוגות חד מיניים.

לפרסום המלא

ארגון 'קולך': הילודה במגזר החרדי פוגעת בנשים

יוטיוב חינוכית

בעבור נשים חרדיות רבות ילדים זה לא רק שמחה, ילדים הם קודם כל מצווה, ולעיתים קרובות הם גם חובה שאנשים אחרים, כולם גברים, מחליטים עליה בשבילם. ד"ר חנה קהת, מנכ"לית 'קולך' ואיילת וידר, פסיכולוגית קלינית בארגון, על המחיר שמשלמות הנשים

לפרסום המלא

בקשה לאישור ייצוגית: תחנת הרדיו החרדית מסרבת להשמיע קול אישה

פסקדין

עמותת 'קולך' הגישה בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד תחנת הרדיו החרדית 'קול ברמה', בטענה שהיא מפלה ומדירה נשים שלא כדין, בסירובה להשמיע קול אישה מעל גלי האתר. הסעדים שהתבקשו: פיצוי של 104,000,000 שקל לכ-64,000 מאזינות וצו האוסר על אפלייתן.

לפרסום המלא

ד"ר חנה קהת, מנכ"לית ארגון 'קולך'


יום זכויות האדם.

לפרסום המלא

ההדרה נמשכת: כנס על רפואת נשים – ללא נשים

וואלה! חדשות

הדרת הנשים הגיעה גם לרפואה? כנס של מכון פוע"ה בנושאי גינקולוגיה לא יאפשר הרצאות מפי רופאות וחוקרות. בנוסף, תונהג בקהל הפרדה בין גברים לנשים. עמותת 'קולך' פתחה בהליך משפטי.

לפרסום המלא

החלטה סופית: נשות 'קולך' פורשות מפורום 'תקנה'

סרוגים

ארגון 'קולך' פורש סופית מפורום תקנה. הרבנית שילת: מכבדים את ההחלטה.

לפרסום המלא

המחאה הצליחה? הרב אלון הפסיק ללמד בישיבה

וואלה! יהדות

כבר 6 שבועות הרב אלון שהורשע במעשים מגונים, לא מעביר שיעורים בישיבת "אור עציון". האם זה בשל משמרות המחאה הקבועות שמתקיימות מחוץ לישיבה?

לפרסום המלא

המכתב של ארגון 'קולך', שנשלח בעקבות המבחן בתושב"ע

פנים

המכתב של ארגון 'קולך', שנשלח בעקבות המבחן בתושב"ע

 

לפרסום המלא

הנתון המדאיג: 40,000 רווקים ורווקות במגזר הדתי

סרוגים

בפאנל שהתקיים ב'מסרגה' חשף יו"ר עמותת ישפה כי במגזר ישנם 40,000 רווקים בגילאים 25-40. לדבריו התופעה חמורה יותר אצל הגברים. יו"ר 'קולך' האשימה את הלחץ במגזר שמביא לנישואי בוסר.

לפרסום המלא

הסכם קדם נישואין ביוזמת ארגון 'קולך'

בחדרי חרדים

"נישואים זו התחייבות מאוד רצינית, אלא שזוגות צעירים רבים לא מפנימים את הפן החוזי והממוני בסיפור. הם עושים אידיאליזציה לכל התהליך. אבל גם הכתובה היא כתב גירושים, אלא שהיא מנוסחת בארמית ומעוטרת בפרחים, אז אנשים לא יורדים לעומק העניין. הם חותמים, ממסגרים ותולים בבית. חתימה על הסכם קדם נישואים מעצימה את שני הצדדים. הם מבינים שהם נכנסים להסכם, ולא רק לחוויה מיסטית ורומנטית".

לפרסום המלא

הערב: מונו 15 שופטים חדשים

nrg חדשות

השופטים אילה פרוקצ'יה, עדנה ארבל ועוזי פוגלמן, החליטו על כך בתום דיון בעתירה שהגישו ארגון נעמ"ת, שדולת הנשים בישראל, עמותת "מרכז צדק לנשים", עמותת 'קולך' וכן רבנים, ראשי ישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע. ארגוני הנשים מתעניינים בהרכב בתי הדין הרבניים בשל דאגתם לשמירה על זכויות הנשים, מסורבות גט ועגונות, בערכאות אלה.

לפרסום המלא

התכנית "דין ודברים" עם ד"ר חנה קהת

התכנית "דין ודברים" ברשת ב
28/09/2014

לשמיעת התכנית היכנס/י לקישור

לפרסום המלא

חברות ארגון 'קולך', תובעות מהועדה לבחירת רב ציוני לעיר ירושלים, לשתף נשים בגוף הבוחר בבחירת הרב הראשי לעיר

רשת מורשת קול ישראל

חברות ארגון 'קולך', תובעות מהועדה לבחירת רב ציוני לעיר ירושלים, לשתף נשים בגוף הבוחר בבחירת הרב הראשי לעיר

לפרסום המלא

ייצוגית נגד 'קול ברמה': 104 מיליון על הדרת נשים

כיכר השבת

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה היום תביעה ייצוגית על-ידי ארגון 'קולך', נגד תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה", בסך 104 מיליון שקלים, בגין הדרת נשים שיטתית משידורי הרדיו. ב'קול ברמה' אומרים בתגובה כי "בשנה האחרונה החלה התחנה להעלות לשידור כל אשת ציבור שחפצה להתראיין, לצד מאזינות התחנה שיכולות לעלות בחלק מהתוכניות".

לפרסום המלא

יפה דרעי: אם הרב כהן יורה – אסגור המוסדות

news1

ארגון 'קולך' מביע תקוה כי יימצאו קולות אחרים שיאפשרו את המשך התהליך לטובת הנשיםהחרדיות וכלל החברה הישראלית".

לפרסום המלא

כינוס יסוד של צעירות ארגון 'קולך' בבר-אילן

אוניברסיטת בר אילן

לאחרונה התקיים באוניברסיטת בר-אילן מפגש ראשון של צעירות חברות ארגון 'קולך מרכז'.

לפרסום המלא

לא מעוניינים להחזיר את האישה לסירים

ערוץ 7

הרב יעקב אריאל מותח ביקורת על התנהלות 'קולך' אשר אינן מתייעצות עם רבנים, אולם מדגיש כי "איננו רוצים להחזיר את הגלגל אחורנית".

 

לפרסום המלא

למה נשות 'קולך' תומכות בנישואין שלא במסגרת הרבנות

סרוגים

אתמול פרסמנו כי נשות 'קולך' חברות בקמפיין להוצאת הבלעדיות על הנישואין מהרבנות, ולהכיר גם בזוגות חד מיניים ובנישואי תערובת. הבוקר, קיבלנו את תגובתן: "ארגון 'קולך' כארגון זכויות נשים תומך בזכותם של כל איש ואישה בישראל לחיות ולהינשא לפי השקפתם."

לפרסום המלא

לקראת הדיון בעתירת ארגון 'קולך'

התנועה ליהדות מתקדמת

לקראת הדיון בעתירת ארגון 'קולך' בסיוע המרכז הרפורמי לדת ומדינה: 95% משידורי "קול ברמה" – ללא נשים.

לפרסום המלא

לראשונה: הוכרה תובענה ייצוגית נגד הדרת נשים

Ynet יהדות
09/09/2014 לפרסום המלא

מייסדת ארגון 'קולך': "דברי הרב צבי טאו מתאימים לימי הביניים"

103 FM

זהבי מביע את דעתו על דבריו של הרב טאו אשר טען כי מקומה של האישה בבית ובהמשך משוחח עם חנה קהת, מייסדת הארגון הפמיניסטי 'קולך', על מצבן הנוכחי של הנשים בחברה החרדית.

לפרסום המלא

נשות 'קולך' נגד אשרת קוטלר: "לקרוא אותה לסדר"

סרוגים

אשרת קוטלר לא הבינה מדוע ארגוני הנשים זועמים על "המרכז לאומנות לפיתוי" ואמרה כי מדובר ב"צדקנות נשית". ארגוני הנשים החליטו לכתוב מכתב נזעם נגד קוטלר. ד"ר קהת מ'קולך': "מעשה שלא ייעשה, יש לפנות לממונים עליה ולקרוא אותה לסדר".

לפרסום המלא

סוגיית ההפרדה בין המינים. בין "בניין שלם" ל"קולך"

נאמני תורה ועבודה

בחברה הציונית-דתית במדינת ישראל פועלים כיום שני ארגונים המשקפים את שתי המגמות המרכזיות שבהן צועד ציבור זה – 'קולך'-פורום נשים דתיות, ו'בניין שלם: מכון לענייני נישואין ומשפחה'.

http://toravoda.org.il/node/3320

לפרסום המלא

על הדרת נשים מהבחירות לכנסת


http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/660/431.html

 

תגובת קולך לטענתו של יוני שטבון כי סוגיית שילוב נשים בכנסת היא משנית.

לפרסום המלא

עמותת 'קולך' על הרב אלון: "כל פגיעה מינית – רצח נשמה"

וואלה! חדשות

עמותת 'קולך' – פורום נשים דתיות הגיבה בצהריים (רביעי) על גזר דינו של הרב מוטי אלון, מבכירי הציונות הדתית לשעבר, שנידון הבוקר לחצי שנה של עבודות שירות.

לפרסום המלא

עמותת 'קולך': תחנת קול ברמה ממשיכה להדיר נשים

חידו"ש

בבדיקה שערכה העמותה נמצא כי נשים מופיעות בפחות מ-3% משידורי התחנה

לפרסום המלא

פרס ישראל לרב דרוקמן: אברום בורג וחנה קהת מתנגדים

סרוגים

לעצומה נגד הענקת פרס ישראל לרב חיים דרוקמן הצטרפו אתמול עוד שתי חתימות של יו"ר הכנסת לשעבר אברום בורג ושל מייסדת 'קולך' חנה קהת. לא היה צריך לחפש הרבה כדי לזהות את הקשר לקרן החדשה לישראל.

לפרסום המלא

קולך: יש הרשעה פלילית ויש הרשעה מוסרית

רוטר

ארגון 'קולך' תומך בפורום תקנה על רקע הכרעת הדין הצפויה בפרשת הרב אלון. "היעדר הרשעה פלילית אין פרושה שהדברים לא היו מעולם".

לפרסום המלא

רדיו קול ברמה לא יכול להשתיק נשים

אונלייף

תחנת הרדיו החרדית רדיו קול ברמה מסרבת להשמיע קול אישה. לא משנה מי היא אותה אישה, כמו שלא משנה להם שמדובר, למעשה, בעבירה על החוק. ארגון 'קולך' הגיש תביעה בשם הנשים המושתקות.

לפרסום המלא

תביעה ייצוגית ללא תובע?

דה מרקר

דוגמה נדירה כזו היא תביעה שהגישה עמותת 'קולך', שפועלת להעצמת נשים דתיות וחרדיות נגד תחנת הרדיו החרדית "קול ברמה" בדרישה לפיצוי בגין הדרת נשים מהשידורים.

לפרסום המלא

תביעה ייצוגית נגד "קול ברמה" על הדרת נשים

בקצרה

עמותת 'קולך' הגישה היום לביהמ"ש המחוזי בירושלים תביעה נגד תחנת "קול ברמה" שלא מעלה לשידור נשים – בטענה על אפליית נשים.

לפרסום המלא

תנועת אמונה וארגון 'קולך' הקימו מרכז לטיפוח מנהיגות נשית דתית

דתילי רעננה

התכנית מיועדת לסייע לנשים דתיות לממש את שאיפות המנהיגות שלהן באמצעות קשר ישיר ורצוף עם מנהיגות פעילות.

לפרסום המלא