ארכיון

נשות 'קולך' נגד אשרת קוטלר: "לקרוא אותה לסדר"

אשרת קוטלר לא הבינה מדוע ארגוני הנשים זועמים על "המרכז לאומנות לפיתוי" ואמרה כי מדובר ב"צדקנות נשית". ארגוני הנשים החליטו לכתוב מכתב נזעם נגד קוטלר. ד"ר קהת מ'קולך': "מעשה שלא ייעשה, יש לפנות לממונים עליה ולקרוא אותה לסדר".

'קולך' לרב אברהם יוסף: מה לגבי גברים המלמדים בנות?

הרב אברהם יוסף אמר כי אסור לאישה ללמד תלמידים בנים מכיתות ד' ומעלה. 'קולך' אומרות בתגובה כי צריך "לרסן את העיסוק הבלתי צנוע בצניעות" והן גם שואלות מדוע הרב יוסף מתיר לגברים ללמד תלמידות בנות בגיל ההתבגרות?

ארגון 'קולך' שותף בקמפיין להכרה בנישואין חד מיניים?

ארגון 'קולך' רשום כאחד החברים בפורום למען בחירה חופשית בנישואין, שיצא לאחרונה בקמפיין אינטרנטי חדש במטרה לאפשר במדינת ישראל חתונות רשמיות שאינן מאושרות על ידי הרבנות. בין השאר דורשים בפורום הכרה בנישואי תערובת, בפסולי חיתון ובזוגות חד מיניים.

למה נשות 'קולך' תומכות בנישואין שלא במסגרת הרבנות

אתמול פרסמנו כי נשות 'קולך' חברות בקמפיין להוצאת הבלעדיות על הנישואין מהרבנות, ולהכיר גם בזוגות חד מיניים ובנישואי תערובת. הבוקר, קיבלנו את תגובתן: "ארגון 'קולך' כארגון זכויות נשים תומך בזכותם של כל איש ואישה בישראל לחיות ולהינשא לפי השקפתם."

'קולך': החלטת הרבנות הצבאית הראשית נוגדת את ההלכה

במכתב ששלחה היועצת המשפטית של ארגון 'קולך', עו"ד ריקי שפירא רוזנברג, היא טוענת כי החלטת הרבנות הצבאית הראשית להימנע מזמרות בטקסים ולאפשר יציאת חיילים מהטקס, נוגדת הן את ההלכה היהודית והן את חוקי היסוד של מדינת ישראל המחייבים מתן יחס שווה לנשים.

'קולך': הרב הראשי אינו יכול להיות רק הרב של הגברים

בארגוני הנשים לא מקבלים את פסיקת הרב הראשי לישראל, כי חיילים יוכלו לצאת מהאולם בעת הופעתן של זמרות. מארגון 'קולך' נמסר כי הם תמהים על פסיקת הרב מצגר וטוענים: "הלכה הדגישה את הערכים של "ואהבת לרעך כמוך" ו"מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך" התקפים גם לגבי נשים."

הסכם קדם נישואין ביוזמת ארגון 'קולך'

"נישואים זו התחייבות מאוד רצינית, אלא שזוגות צעירים רבים לא מפנימים את הפן החוזי והממוני בסיפור. הם עושים אידיאליזציה לכל התהליך. אבל גם הכתובה היא כתב גירושים, אלא שהיא מנוסחת בארמית ומעוטרת בפרחים, אז אנשים לא יורדים לעומק העניין. הם חותמים, ממסגרים ותולים בבית. חתימה על הסכם קדם נישואים מעצימה את שני הצדדים. הם מבינים שהם נכנסים להסכם, ולא רק לחוויה מיסטית ורומנטית".

הערב: מונו 15 שופטים חדשים

השופטים אילה פרוקצ'יה, עדנה ארבל ועוזי פוגלמן, החליטו על כך בתום דיון בעתירה שהגישו ארגון נעמ"ת, שדולת הנשים בישראל, עמותת "מרכז צדק לנשים", עמותת 'קולך' וכן רבנים, ראשי ישיבת הקיבוץ הדתי במעלה גלבוע. ארגוני הנשים מתעניינים בהרכב בתי הדין הרבניים בשל דאגתם לשמירה על זכויות הנשים, מסורבות גט ועגונות, בערכאות אלה.

'קולך' נשמע בחוץ. ובבית?

למייסדת 'קולך', חנה קהת, הוענק תואר ד"ר של כבוד – אבל דווקא במגזר שלה היא זוכה בעיקר לעוינות ומתקפות. האם בעלי הכוח חוששים לאבד את הבלעדיות?

 

'קולך' עכשיו

"ככל שהפמיניזם היהודי מתפתח – כך נסוג החינוך הדתי לשוביניזם מכוער. גברים שולטים בקהילה של נשים וגם בבני עקיבא נדחקות הנשים אל מאחורי הקלעים". ארגון 'קולך' חוגג עשור, חנה קהת מסבירה למה הוא רלוונטי מתמיד.